Blender ile üç boyutlu modelleme

0 143

Blender 3D uygulaması Blender çalışma grubu tarafından geliştirilen popüler bir 3 boyutlu tasarım uygulamasıdır. Ücretsiz ve kaliteli bir program olan blender ile 3 boyutlu tek bir görselden koskoca bir animasyon filmine kadar pek çok şey yapılabilmektedir. Örneğin yukarıda blender ile yapılan bir animasyon filmini izleyebilirsiniz.

Blender GNU (Genel kamu lisansı) ile yayınlanmakta olup halen geliştirilmekte olan ücretsiz bir tasarım programıdır. Programı ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz.

Blender uygulaması ile 3D çizimler, 3 boyutlu tasarımlar, animasyonlar, oyun ve video montajları yapılabilmektedir. Profesyoneller tarafından kullanılan blender programı kolay kullanımı ve çabuk öğrenilmesi nedeniyle amatörler tarafından da tercih edilmektedir.

Sizde birkaç saatlik eğitim videosunun ardından Blender programını kullanmaya başlayabilir ve kendi 3 boyutlu tasarımınızı yapabilirsiniz..

Blender programı öğrenimi kolay ve zevkli olan programlardan birisidir.

Buraya tıklayarak Blender eğitimlerini izleyebilir ve 3 boyutlu tasarım yapmayı öğrenebilirsiniz.

Eğer sizde 3 boyutlu tasarım ve animasyon konusunda ilgiliyseniz ve birşeyler üretmeyi planlıyorsanız Youtube’da yer alan blender eğitim videolarını izleyebilirsiniz.

Altta ise blender ile yapmaya çalıştığım üç boyutlu bir görsel bulunmakta. Her ne kadar blender kullanımı kolay ve zevkli bir program olsada 3 boyutlu tasarım yapmak gerçekten vakit alan bir uğraş.

Blender ile modelleme – ©GNCR

Yorumlar

Loading...