Özledim

0 53

Bir çocuk gülüşünde sakladım özlemimi.. Yalnızlığını bir eski defterin sayfalarında bıraktım.. İçimden geçenleri karaladım hayatın defterine..

Hayalinle avunmak için bütün gece, sensizliğin karanlığını söküp attım. Bir kuşun kanadına taktım özlemimi. Varsın uçursun uzaklara. Bir kar tanesine sevgi yükledim. Rüzgarda savrulup seni bulsun diye.

Özledim seni. Gülüşünün masunluğunu. Gözlerinde gözlerimi görebilmeyi özledim. Dokunuşlarının titredi yüreğim, hasretinle yanmakta şimdi. Gözlerimin önündeki hayalin hiç silinmedi. Bir damla yaş akmakta gözlerimden. Gecenin karanlığı sarmakta bedenimi. Soğuk bir rüzgar esmekte şimdi. Kapıların sonuna kadar açıp belki gelirsin diye. Ayın şavkı aydınlatmakta odamı. Seni seviyorum değişin yankılanıyor kulaklarımda. Dudaklarımda hala teninin kokusu var. Yüreğim sevginle titriyor. Seni özlemek öyle zor oluyor ki…

Defterlerin yaraklarında kalıyor umutlar. Gözyaşlarıyla ıslanmış gecelerin sabahında doğuyor güneş. Yalnızlık hüküm sürüyor geceye. Sensizlik hüküm sürüyor. Kalbim bir kuşun kanadı gibi çırpınıyor. Yaralı bir ceylanın titreyen dudakları gibi titriyor bedenim. Karanlık ı̇ yice sarıyor bedenimi. Sanki yok oluyorum karanlıkların içinde. Hayat biraz daha anlamsızlaşıyor.

Temmuz 2008

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer yayınları

Yorumlar

Loading...